Zależy nam na dostarczaniu szybkich, wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań programowych, które wyznaczają nowe standardy w branży tworzenia oprogramowania.
Często zadawane pytania dotyczące odzyskiwania plików
Natychmiast wyłącz system i odłącz dysk. NIE RÓB JUŻ NIC SAMODZIELNIE! Zanieś dysk do wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się odzyskiwaniem danych. Posiadają oni specjalny sprzęt, oprogramowanie i co najważniejsze wymagane umiejętności do pracy z takimi napędami. Ani R-Studio, ani inne oprogramowanie do odzyskiwania danych nie pomoże w takim przypadku. Co więcej, dalsze manipulowanie takim dyskiem z pewnością spowoduje większe uszkodzenie danych. Dość często takie uszkodzenia są dla nich śmiertelne.
Objawy problemów sprzętowych dysku twardego:
Twój system nie rozpoznaje już urządzenia lub pojawia się pod nietypową nazwą.
Programy do inspekcji SMART pokazują poważną awarię sprzętu.
Dysk twardy wydaje nietypowe dźwięki, klika, uruchamia się zbyt wolno.
Na dysku stale pojawiają się błędne bloki.
System operacyjny traktuje usunięte pliki jako wolne miejsce na dysku. I zawsze czyta i zapisuje jakieś dane podczas swojej pracy. Dlatego zawsze istnieje ryzyko, że nadpisze utracone pliki i uniemożliwi ich odzyskanie. Najlepszą zatem praktyką byłoby unikanie uruchamiania komputera z utraconymi plikami. Zamiast tego rozłóż go, odłącz dysk twardy z utraconymi plikami i podłącz go do innego komputera, na którym zainstalowano R-Studio lub R-Undelete.
Aby uniknąć demontażu komputera, użytkownicy R-Studio mogą korzystać z R-Studio Emergency lub R-Studio Agent Emergency oraz odzyskiwania danych przez sieć dla wersji R-Studio Network. Zobacz dokumentację R-Studio, aby uzyskać więcej informacji.
W każdym razie unikaj instalowania oprogramowania do odzyskiwania danych na dysku, na którym znajdują się utracone pliki.
Nie przywracaj plików ani nie zapisuj obrazów na dysku zawierającym usunięte pliki.
Dobrym pomysłem jest również utworzenie obrazu dysku z utraconymi plikami i zapisanie go na innym dysku. Możesz użyć tych obrazów do odzyskania plików zamiast oryginalnych dysków, zachowując oryginalne dane przed przypadkowym uszkodzeniem. Wszystkie narzędzia do odzyskiwania danych R-TT (nawet w trybie demo) tworzą i przetwarzają takie obrazy. Co więcej, wszystkie narzędzia do odzyskiwania danych R-TT rozumieją obrazy utworzone przez dowolne narzędzie R-TT.
R-Undelete to uproszczona wersja R-Studio przeznaczona dla mniej doświadczonych użytkowników. Ma zorientowany na kreator interfejs użytkownika i mniej funkcji. Mimo to wykorzystuje tę samą technologię IntelligentScan i może rozwiązać większość codziennych zadań odzyskiwania danych. Możesz porównać R-Studio i R-Undelete na stronie Oprogramowanie Undelete.
Nie automatycznie. Jeśli dobrze rozumiesz system plików, możesz użyć edytora tekstu/szesnastkowego wbudowanego w R-Studio, aby przeanalizować uszkodzenia i odzyskać dane. Ale jeśli nie jesteś ekspertem w systemie plików, lepiej skonsultować się z profesjonalistą ds. odzyskiwania danych.
Czasami skanowanie w poszukiwaniu znanych rodzajów plików może pomóc w odzyskaniu plików, które nie są podzielone.
I pamiętaj! NIGDY nie używaj żadnego oprogramowania do zarządzania partycjami, jeśli nie masz kopii zapasowej wszystkich ważnych danych.
Nie automatycznie. Jeśli dobrze rozumiesz strukturę danych na dysku twardym , możesz ręcznie wprowadzić niezbędne zmiany w MBR w edytorze tekstu/szesnastkowym R-Studio, ale powinieneś mieć absolutną pewność, co zamierzasz zrobić, w przeciwnym razie możesz jeszcze bardziej uszkodzić MBR.
Możesz użyć oprogramowania R-Undelete lub R-Studio do odzyskania przypadkowo usuniętych plików.
Jeśli masz tylko jedną partycję logiczną na systemowym dysku twardym, zalecamy usunięcie dysku twardego z komputera (PC1) i podłączenie dysku twardego do innego komputera (PC2), na którym zainstalowano R-Undelete lub R-Studio. Możesz podłączyć dysk HD jako dysk podrzędny lub użyć adaptera HDD-do-USB (zaleca się, aby był kompatybilny z USB 2.0, aby mieć wyższą szybkość przesyłania danych). Notebook HD można również podłączyć do komputera PC2 za pomocą specjalnego adaptera. Następnie uruchom oprogramowanie na komputerze PC2 i wyszukaj utracone pliki na podłączonym dysku twardym.
Jeśli nie masz alternatywnego komputera, do którego można by podłączyć dysk, należy używać R-Studio tylko z następującymi opcjami:
1. Pobierz Media Creator R-Studio Emergency na PC2 i utwórz dysk startowy R-Studio Emergency. Uruchom komputer PC1 z dysku startowego i odzyskaj dane za pomocą R-Studio Emergency. Pamiętaj, że R-Studio Emergency nie obsługuje podglądu plików.
2. Zainstaluj R-Studio Network i pobierz Media Creator R-Studio Agent Emergency na PC2. Podłącz oba komputery do tej samej sieci, bezpośrednio lub przez jakiś koncentrator/przełącznik. Uruchom Media Creator R-Studio Agent Emergency i utwórz dysk startowy R-Studio Agent Emergency. Uruchom komputer PC1 z dysku startowego i nawiąż połączenie sieciowe między komputerami PC1 i PC2. Odzyskaj utracone dane przez sieć.
Jeśli na dysku D nie ma folderów systemowych, tak, możesz. Dyski C i D znajdują się w różnych miejscach na dysku twardym. Wszelkie zmiany na C nie wpływają na nic co znajduje się na dysku D.
Tak, możesz je znaleźć. Możesz wypróbować wersję demo naszego R-Undelete i sprawdzić, czy nasze oprogramowanie może znaleźć pliki usunięte z Twojego Kosza. Pamiętaj, że pliki/foldery zwykle tracą swoje oryginalne nazwy po przeniesieniu do Kosza. Sprawdź datę lub /i rozmiar takich znalezionych folderów/plików. Może Ci to pomóc w ustaleniu z jakimi plikami/folderami masz do czynienia. W ten sposób pliki są usuwane w systemie operacyjnym Windows.
Prawdopodobnie tak, jeśli nie zainstalowałeś systemu operacyjnego lub nie zapisałeś nowych plików na nowych dyskach. Przeskanuj dysk twardy, na którym znajdowały się stare dyski i znajdź je wśród Rozpoznanych partycji. Najprawdopodobniej będą wśród żółtych.
Czerwony krzyżyk na ikonie oznacza, że plik został celowo usunięty. Pliki bez czerwonego krzyżyka to pliki, które istnieją lub istniały na dysku. Mogą zostać utracone z systemu z powodu uszkodzenia struktury plików (zwłaszcza jeśli zostaną znalezione na partycjach Rozpoznanych).
Nic się nie stało. R-Studio skopiuje je do miejsca docelowego, nawet jeśli są zablokowane przez system.
W rzeczywistości R-Studio pokazuje wszystkie nazwy plików, które pojawiają się w systemie. Jeśli ich nazwy zostały dziwnie zmienione z jakichś powodów, musisz ręcznie zmienić ich nazwy.
Nazwy folderów, takie jak '$$$Folder58448' oznaczają, że sam folder nie został znaleziony na dysku, tylko niektóre odniesienia do niego. Na przykład znaleziono foldery 'Moje dokumenty', 'Praca', 'Zdjęcia' i wszystkie mają jeden folder nadrzędny, którego opis w rzeczywistości nie został znaleziony na dysku, więc jego nazwa jest nieznana i dlatego jest prezentowana jako '$$$Folder58448'. Być może opis takich folderów znajdował się tuż poza obszarem skanowania - spróbuj więc rozszerzyć region lub przeskanować cały dysk. Jeśli to nie pomoże, opis folderu najprawdopodobniej zostanie nadpisany.
Istnieją szanse na odzyskanie plików z tych partycji. Zielone partycje najprawdopodobniej przechowują wszystkie pliki, co do żółtych prawdopodobieństwo jest nieco mniejsze, a czerwone są najgorszymi, ale nadal warto je przejrzeć.
Powinieneś podłączyć dysk twardy z komputera do innego komputera z zainstalowanym R-Studio/R-Undelete.
Dla użytkowników R-Studio: Możesz także użyć R-Studio Emergency dysku startowego lub dysku startowego R-Studio Agent Emergency i odzyskać pliki przez sieć.
Zapoznaj się z naszymi artykułami Awaryjne Odzyskiwanie Plików przy Użyciu R-Studio Emergency oraz Awaryjne Odzyskiwanie Danych przez Sieć, aby uzyskać więcej informacji.
W systemie Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/Win7/Win8 R-Studio odzyskuje pliki ze wszystkich dysków twardych i dysków logicznych widocznych przez system operacyjny hosta.
W systemie Windows 95/98/ME R-Studio odzyskuje pliki ze wszystkich dysków logicznych widocznych przez system operacyjny hosta oraz ze wszystkich dysków twardych prawidłowo dostępnych przez podsystem we/wy w trybie chronionym systemu Windows.
Wersja sieciowa R-Studio odzyskuje również pliki z dysków komputera zdalnego, jeśli uruchomione są na nim R-Studio Agent lub R-Studio Agent Emergency.
W systemach operacyjnych Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/Win7/Win8 R-Studio odzyska pliki o nazwach do 32000 znaków i przywróci oryginalne nazwy plików w kodowaniu dowolnego kraju.
W systemie Windows 95/98/ME istnieje limit 255 znaków na rozmiar ścieżki pliku dla odzyskanych plików. Kodowanie nazw plików jest ograniczone przez język aktualnie ustawiony w systemie Windows. Pliki z innym kodowaniem znaków również zostaną przywrócone, jednak nazwa pliku zostanie zmieniona w celu dostosowania do ograniczeń systemu Windows.
Na dowolnym urządzeniu dostępnym dla Twojego systemu operacyjnego. Odzyskane pliki można również zapisać w udziale sieciowym określonym przez ścieżkę UNC (na przykład \\myserver\myshare). Ścieżkę odzyskiwania można wybrać ze standardowego okna dialogowego katalogu systemu Windows lub wprowadzić ją ręcznie. Należy pamiętać, że system plików dysku, na którym mają być zapisane odzyskane pliki, może ograniczać rozszerzone odzyskiwanie informacji z plików NTFS.
Tak, ale możesz utracić niektóre atrybuty HFS podczas zapisywania plików w systemie FAT. Dysk NTFS byłby lepszym wyborem.
R-Studio nigdy nie zapisuje niczego do obiektu, z którego odzyskujesz dane. Zwróć uwagę, że R-Studio ma szesnastkowy edytor, który można ustawić tak, aby umożliwiał zapisywanie danych z powrotem na dysku twardym.
W takim przypadku zaznacz pole wyboru Ekstra Znalezione Pliki w oknie dialogowym Skanowania. Zazwyczaj wszystkie zdjęcia w pamięci Flash nie są podzielone i można je znaleźć w Ekstra Znalezionych Plikach.
Nie, to nieprawda. Każdy plik należy traktować osobno, nawet pozostałe pliki w tym samym folderze można pomyślnie odzyskać. Niestety, każdy plik, który chcesz odzyskać, powinien zostać przetestowany na podglądzie. Sprawdź pomoc R-Studio, aby upewnić się, że ten rodzaj pliku można wyświetlić w R-Studio (zobacz także moduł Rozszerzonego Podglądu R-Studio).
Możesz sprawdzić zakładkę Właściwości, w której znajdziesz odpowiedni Rodzaj Partycji.
Niestety nie. R-Studio to oprogramowanie, a wszystkie urządzenia pamięci masowej muszą być rozpoznawane przez system BIOS, aby uzyskać dostęp do danych.
Tak. Z racji tego, że UDF i ISO-9660 (CDFS) nie są obsługiwane przez R-Studio, można znaleźć i przywrócić tylko znane rodzaje plików (bez ich nazw).
Prawdopodobnie odzyskujesz pliki do systemu plików FAT, który nie obsługuje szyfrowania. W każdym razie pliki te będą ważne w oryginalnym systemie pod oryginalnymi danymi dostępowymi użytkownika.
Nie, musisz użyć R-Studio na oryginalnym dysku twardym. Nowy dysk twardy nigdy nie miał danych potrzebnych do odzyskania plików, zanim zostały skopiowane ze źródła.
Nie. R-Studio przywraca pliki bez zmian. Jeśli Twoje pliki zostały zaszyfrowane, musisz je odszyfrować za pomocą oprogramowania, które to zrobiło.
Podczas skanowania R-Studio próbuje znaleźć wszystkie systemy plików, które kiedykolwiek istniały na dysku. Próbuje również znaleźć zagubione pliki na podstawie ich cech charakterystycznych dla poszczególnych rodzajów plików. To sprawia, że proces skanowania jest długotrwały.
Jeśli skanujesz dysk NTFS, ma on dwie kopie swojej tablicy MFT. Pierwszy znajduje się na początku dysku, drugi w środku dysku. Możesz anulować skanowanie, gdy minie 5-10% dysku. W takim przypadku najprawdopodobniej R-Studio będzie w stanie odtworzyć strukturę plików tego dysku.
Jeśli wiesz, jakiego systemu plików szukasz, pozostaw tylko ten system przed skanowaniem w polu "Systemy Plików" w oknie dialogowym Skanuj. Możesz także wyłączyć Ekstra Znaleziony plik lub pozostawić tylko te, które Cię interesują. Sprawdź także, czy Próby we/wy na karcie Właściwości są ustawione na 1.
Sprawdź system plików nośników CD w Eksploratorze Windows. Czy R-Studio to obsługuje?
Nie, R-Studio skanuje obiekty na niskim poziomie. Skanowanie próbuje znaleźć dowolny system plików, który istnieje i/lub istniał na dysku twardym, a nie konkretny folder lub plik. Po skanowaniu możesz użyć polecenia Znajdź lub Maskuj.
Nie można odzyskać danych, korzystając tylko z informacji o skanowaniu dysku. Ty też potrzebujesz tego dysku. Informacje o skanowaniu to informacje o strukturze danych na dysku, a nie same dane. Nie musisz jednak ponownie skanować dysku, wystarczy, że załadujesz informacje o skanowaniu. Oszczędza to dużo czasu.
Możesz uruchomić R-Studio z wiersza poleceń za pomocą przełącznika flush. Spowoduje to wrzucenie informacji do pliku i informacji o skanowaniu w każdym wierszu dziennika ale drastycznie spowolni operacje.
R-Drive Image może tworzyć dwa rodzaje obrazów. Jeden, gdy zapisuje do pliku obrazu tylko istniejące dane (Opcje obrazu -> Kopia zapasowa tylko rzeczywistych danych), a drugi, gdy tworzy dokładną kopię całego obiektu (Opcje obrazu -> Kopia zapasowa sektora po sektorze). Pierwszy rodzaj obrazu nie może być z powodzeniem użyty do odzyskania usuniętych plików. Musisz utworzyć kopię zapasową sektora po sektorze.
R-Studio to oprogramowanie do odzyskiwania, a nie do obrazowania, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
Jeśli utworzyłeś skompresowany obraz, możesz użyć naszego R-Drive Image, aby go przywrócić. Jeśli obraz jest nieskompresowany, możesz użyć wbudowanego edytora szesnastkowego R-Studio, aby przywrócić obraz, ale nie można dokonać żadnych zmian w geometrii partycji.

W nowszej wersji, obraz R-Studio może być użyty przez inne nasze oprogramowanie R-Drive Image do przywrócenia go na inny dysk twardy. Tak więc, jeśli Twój obraz R-Studio został utworzony przez wersję, która obsługuje takie obrazy, potrzebujesz do tego R-Drive Image.
Oprogramowanie R-Studio jest licencjonowane na maszynę, a nie na użytkownika i nie można przenieść oprogramowania z jednego komputera na drugi, jeśli oprogramowanie zostało już raz zainstalowane i zarejestrowane.

Można jednak dołączyć dowolny dysk twardy jak napęd podrzędny (bezpośrednio lub przez adapter do laptopa HD) do komputera, na którym jest zainstalowany R-STUDIO i odzyskać utracone dane. Oznacza to, że komputer, na którym zainstalowano R-Studio, może być używany jako stacja odzyskiwania danych i nie ma ograniczeń dla dodanych lub podłączonych dysków twardych.
Firmom lub osobom fizycznym świadczącym usługi odzyskiwania danych zalecamy licencję R-Studio Technician https://www.r-studio.com/Data_Recovery_Technician.shtml.
Proszę wykonać następujące czynności:
1. Usuń gałęzie rejestru:
HKEY_CURRENT_USER\Software\R-TT
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\R-TT
2. Usuń ręcznie folder R-Studio (domyślnie jest to C:\Program Files (x86)\R-Studio\)
3. Zainstaluj ponownie R-Studio
4. Uruchom.
5. Jeśli to nie pomoże, spróbuj uruchomić go z wiersza poleceń za pomocą przełączników
-debug -log file_name
6. Jeśli nadal nic to nie daje, zmień nazwę rs_un.bin na rs_un.exe i spróbuj go uruchomić.
Kod błędu 801 oznacza, że ten plik wykracza poza partycję, na której się znajduje. Albo wybrałeś błędnie rozpoznaną partycję po skanowaniu, albo doszło do bardzo dużej utraty danych na partycji.
Czasami R-Studio może znaleźć pliki, ale nie całe ścieżki do nich. Umieszcza takie pliki w folderze Ekstra Znalezione Pliki. Dobrym pomysłem jest wyszukanie tam plików. Jeśli to nie pomoże, spróbuj je znaleźć, korzystając z globalnego wyszukiwania plików na całym dysku. (R-Studio Pomoc -> Odzyskiwanie Danych przy Użyciu R-Studio -> Podstawowe Odzyskiwanie Plików-> Wyszukiwanie Pliku).
Musisz podłączyć dysk z systemem Linux do komputera z systemem Windows, a następnie przywrócić pliki za pomocą R-Studio. Bez względu na to w jaki sposób system rozpozna Twój dysk, R-Studio powinien uzyskać do niego dostęp. Możesz także uruchomić komputer z systemem Linux z dyskiem startowym R-Studio Agent Emergency i odzyskać dane przez sieć przy użyciu funkcji sieciowych R-Studio.
Najwyraźniej próbujesz zapisać obraz na dysku z systemem plików FAT32, który ma ograniczenie rozmiaru pliku do 4 GB. W takim przypadku zapisz obraz na dysku w systemie plików NTFS lub podziel plik obrazu na części mniejsze niż 4 GB. Następnie możesz otworzyć te obrazy w R-Studio, utworzyć wirtualny zestaw woluminów i przetworzyć go jak oryginalny dysk.
Jeśli uszkodzone sektory stale pojawiają się na dysku twardym, utwórz obraz dysku. Następnie otwórz obraz i wykonaj odzyskiwanie plików, ponieważ jest to oryginalny dysk twardy.
Rekord MFT pliku zawiera kilka wartości autowalidacji. Jeden z nich ma nazwę 'fixup'. Jeśli więc rekord MFT jest uszkodzony, mogą pojawić się następujące ostrzeżenia:
[FileId: XX] Fixup out of bounds
[FileId: XX] Fixup XX is XX, but should be XX
. Nie są to błędy krytyczne. Oznaczają, że najprawdopodobniej informacje o systemie plików dla pliku zostały nadpisane. Jeśli tak, istnieje ryzyko, że tego pliku nie będzie można już odzyskać.
R-Studio obsługuje odzyskiwanie skompresowanych plików, alternatywnych strumieni danych, zaszyfrowanych plików, bezpieczeństwa plików i rozszerzonych atrybutów plików. Jeśli system operacyjny hosta R-Studio i system plików dysku, na którym zamierzasz zapisać plik obsługuje określone rozszerzone informacje, zostanie on również zapisany z plikiem. W przeciwnym razie rozszerzone informacje zostaną zapisane jako oddzielne pliki o tej samej nazwie, co przywracany plik i rozszerzenie pokazujące rodzaj rozszerzonych informacji. Poniżej znajduje się krótki opis systemu operacyjnego hosta i systemu plików dysku docelowego.

Rozszerzone informacje Wymagany system operacyjny hosta Wymagany dysk docelowy FS
Zaszyfrowane pliki Windows 2000 lub XP NTFS
Alternatywne strumienie danych Windows NT, 2000 lub XP NTFS
Bezpieczeństwo plików Windows NT, 2000 lub XP NTFS
Rozszerzone atrybuty plików Windows NT, 2000 lub XP NTFS lub FAT


Są tego 2 powody. Po pierwsze, odzyskujesz pliki zarówno z rzeczywistej struktury folderów/plików, jak i z plików znalezionych jako znane typy plików (pliki znalezione na podstawie ich podpisów). W rzeczywistości może to podwoić całkowity rozmiar odzyskiwanych plików, ponieważ niektóre pliki można wtedy odzyskać dwukrotnie. Możesz wybrać tylko jedną metodę odzyskiwania (ze znalezionego systemu plików lub ze znanych typów plików), ale może to zmniejszyć liczbę pomyślnie odzyskanych plików.
Po drugie, ponieważ poprzedni system plików był uszkodzony, R-Studio może nieprawidłowo określić niektóre rozmiary plików jako znacznie większe niż ich rzeczywiste rozmiary.
Problem polega na tym, że gdy świeży dysk NTFS ponownie sformatowany przez system Windows XP lub Vista jest podłączony do komputera z systemem Windows 7, system Windows 7 automatycznie i cicho rozszerza plik $MFT do domyślnego rozmiaru 256KB, skutecznie usuwając wszystkie rekordy plików przechowywanych w tym miejscu w pliku $MFT poprzedniego systemu plików. Biorąc pod uwagę, że rekord pliku zajmuje 1KB w pliku $MFT, pierwsze 27 plików systemowych mogą spowodować utratę 229 plików użytkownika z poprzedniego systemu plików. Dla porównania, XP tworzy nowe pliki $MFT o wielkości 32KB, usuwając rekordy 5 plików użytkowników, Vista tworzy nowy plik $MFT o wielkości 64KB, usuwając rekordy 37 plików użytkowników.
Te utracone pliki można odzyskać za pomocą skanowania tylko w poszukiwaniu znanych rodzajów plików (według sygnatur plików)
Niestety nie. Żadne oprogramowanie do odzyskiwania danych nie może w tym przypadku pomóc.
Nie. Musisz sam znaleźć właściwe zamówienie. Ponadto musisz również poprawnie określić rozmiar bloku i przesunięcie. Jako punkt testowy wybierz plik, który jest większy niż rozmiar bloku dla macierzy RAID i spróbuj wyświetlić jego podgląd. Jeśli podgląd jest poprawny, masz poprawnie skonstruowany RAID.
Rozmiar pliku powinien być większy niż rozmiar bloku x (Liczba wszystkich dysków - liczba dysków parzystych).
Możesz zobaczyć przydatne informacje na temat jak znaleźć parametry RAID w naszym artykule Znajdowanie Parametrów RAID
Nie należy zapominać o utworzeniu obiektu "Brakujący dysk", aby zastąpić uszkodzony rzeczywisty dysk. Ten obiekt poinformuje R-Studio, że w tej konfiguracji RAID5 są 4 dyski, ale brakuje drugiego dysku.
Tak, możesz. Możesz utworzyć wirtualny RAID z dowolnych obiektów widocznych w R-Studio, czy to prawdziwych dysków twardych czy obrazów. W Twoim przypadku będziesz mieć wirtualny RAID składający się z 3 prawdziwych dysków twardych i jednego obrazu. Powinieneś otworzyć plik obrazu w R-Studio, zanim będziesz mógł dodać go do swojej wirtualnej tablicy.
R-Studio może pomóc lub nie. Nie można bezpośrednio uruchomić R-Studio lub R-Studio Agent na urządzeniu NAS. Musisz podłączyć dyski z niego do zwykłego komputera z zainstalowanym R-Studio i spróbować odzyskać dane w ten sposób. Należy pamiętać, że większość urządzeń NAS działa pod niektórymi wersjami systemu Linux, FreeBSD lub innym systemem operacyjnym podobnym do UNIX. Oznacza to, że używają systemów plików typu Unix. Nie wszystkie z nich są obsługiwane przez R-Studio, chociaż możesz użyć skanowania w poszukiwaniu znanych rodzajów plików, aby odzyskać swoje pliki. Zobacz R-Studio Pomoc -> Odzyskiwanie danych za pomocą R-Studio -> Zaawansowane odzyskiwanie danych -> Skanowanie dysku -> Znane rodzaje plików, aby uzyskać więcej informacji na temat znanych rodzajów plików.
R-Studio nie może uzyskać dostępu do wszystkich danych potrzebnych do odzyskania na zmapowanym dysku sieciowym. Tylko R-Studio Agent może dostarczyć takie dane.
Prawdopodobnie zapora sieciowa lub podobny program blokuje dostęp R-Studio do Agenta. Sprawdź zdalny komputer, zatrzymaj taki program i spróbuj ponownie.
Zobacz nasze artykuły R-Studio: Odzyskiwanie Danych Przez Sieć i R-Studio Technician: Odzyskiwanie Danych Przez Internet, aby uzyskać więcej informacji.
R-Studio Emergency i R-Studio Agent Emergency są oparte na różnych jądrach, więc mogą obsługiwać różne zestawy sprzętu. Prawdopodobnie musisz użyć R-Studio Emergency i zapisać odzyskane pliki na dysku sieciowym.
Tak, możesz. Utwórz dysk startowy R-Studio Agent Emergency na swoim komputerze z systemem Windows, połącz oba komputery przez sieć, uruchom komputer Mac za pomocą dysku startowego R-Studio Agent Emergency i odzyskaj pliki przez sieć.
Możesz użyć tej metody dla systemów Windows, Mac, UNIX i Linux OS, działających na platformach Intel i PowerPC.
Możliwe są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy:
1. Efekt tzw. "leniwego zapisu": Kiedy plik (zwłaszcza mały) jest zapisywany, system Windows nie zapisuje go od razu na dysku. Zamiast tego umieszcza go w pamięci podręcznej dysku w pamięci komputera, aby jak najszybciej zapisać plik na dysku. Tymczasem plik jest dostępny dla systemu i programów za pośrednictwem tejże pamięci podręcznej. Jeśli usuniesz plik, zanim zostanie on faktycznie zapisany na dysku, system Windows usunie go z pamięci podręcznej dysku i plik może w ogóle nie zostać zapisany na dysku. R-Studio (i każde inne oprogramowanie do odzyskiwania danych) odczytuje dane bezpośrednio z dysku z pominięciem pamięci podręcznej dysku, dlatego może nie znaleźć takiego pliku. Co więcej, gdy plik już zapisany na dysku jest usuwany, usunięcie jest również przechowywane w pamięci podręcznej dysku i może nie zostać natychmiast zapisane na dysku. W takim przypadku R-Studio (i każde inne oprogramowanie do odzyskiwania danych) znajdzie plik na dysku jako nieusunięty.
Aby uniknąć takiego zagmatwania, procedura testowa powinna wyglądać następująco:
1. Utwórz plik i zapisz go na dysku.
2. Uruchom ponownie system. Podczas ponownego uruchamiania system Windows zapisze na dysku wszystkie zmiany wprowadzone w plikach. Możesz też użyć narzędzia do oczyszczania pamięci podręcznej dysku, które zapisuje zmiany, aby uniknąć ponownego uruchomienia systemu.
3. Usuń plik.
4. Ponownie uruchom system, aby zapisać usunięcie pliku lub opróżnij pamięć podręczną dysku.
5. Odzyskaj plik za pomocą R-Studio lub R-Undelete.
Jeśli do testu używasz zewnętrznego dysku, możesz go prawidłowo odłączyć za pomocą opcji Bezpiecznie Usuń Sprzęt zamiast ponownego uruchomienia systemu.

2. Rekord MFT pliku jest zastępowany (używany ponownie) podczas zapisywania innego pliku na dysku w formacie NTFS. Rzadko się to zdarza, jeśli plik zostanie utworzony, zapisany i usunięty w krótkim czasie. Ale szanse na to są znacznie większe, jeśli dysk jest prawie pełny. W takim przypadku system Windows może potrzebować miejsca na dysku i MFT dla własnych plików usług, które stale zapisuje/odczytuje z dysku. W takim przypadku dane pliku mogą pozostać na dysku i można je znaleźć podczas skanowania dysku w poszukiwaniu znanych rodzajów plików wśród innych dodatkowych znalezionych plików. Należy pamiętać, że w tym przypadku nie można odzyskać nazwy pliku. R-Studio używa fałszywych nazw plików, takich jak 12345 i umieszcza je w odpowiednim rodzaju pliku. Co więcej, jeśli plik jest wystarczająco mały (mniej niż 1 KB), system Windows przechowa go w samym MFT, a jeśli rekord MFT zostanie nadpisany, pliku w ogóle nie będzie można odzyskać.
Nie, R-Mail to program do odzyskiwania poczty e-mail, który może znaleźć zagubione lub usunięte wiadomości e-mail w istniejącym pliku pst. Tym czego potrzebujesz jest narzędzie do odzyskiwania plików, które może pomóc w znalezieniu usuniętego pliku pst. Użyj przeglądarki R-Studio Demo oraz dodatkowej rozszerzonej R-Studio. Powinieneś spróbować znaleźć usunięty plik pst i wyświetlić jego podgląd.
Nie, poczta Yahoo i podobne znajdują się na zdalnym serwerze Yahoo EMAIL. Możesz spróbować znaleźć stronę HTTP ze swoim adresem e-mail na tymczasowych stronach IE (lub innych używanych przeglądarkach internetowych) lub/i skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Yahoo.
Tak, to może pomóc w Twoim przypadku. Oczywiście im więcej czasu minęło, kiedy pliki zostały usunięte, tym mniejsze szanse na ich odzyskanie, ale i tak warto spróbować. Dopiero próba ich odzyskania daje ostateczną odpowiedź. Pobierz demo R-Mail i wypróbuj. W tej wersji demo możesz wyszukiwać i przeglądać znalezione wiadomości e-mail.
Tak, możesz. Możesz to zrobić na różne sposoby: otwierając wiadomości e-mail pojedynczo lub wyeksportować je i zaimportować. Przeczytaj sekcję pomocy dla R-Mail, aby uzyskać więcej informacji na temat wykonywania tych operacji.
Jeśli znalazłeś właściwy plik e-mail (dbx lub pst) i wykonałeś Podstawowe Odzyskiwanie, to tylko tyle możesz zrobić. Sprawdź jeszcze raz, nad którym plikiem e-mail pracujesz.
Zwykle, gdy Twoja wiadomość e-mail została znaleziona i odzyskana, załącznik również powinien być w porządku. Możesz raz jeszcze spróbować powtórzyć odzyskiwanie.
Zapisz wszystkie (lub tylko wymagane) wiadomości w pustym folderze jako pliki eml, zaznacz je wszystkie w Eksploratorze Windows (Ctrl+A), a następnie przeciągnij i upuść je w żądanym folderze w oknie Outlook Express.
Tak, to może pomóc. R-Excel próbuje naprawić arkusz kalkulacyjny programu Excel, abyś mógł go otworzyć w programie MS Excel.
Tak, to może pomóc. R-Word próbuje naprawić dokument programu Word, abyś mógł go otworzyć w MS Word.
Czasami uruchomienie komputera z systemem Windows 8 przy użyciu dysku startowego agenta R-Studio Emergency lub R-Studio Emergency może być niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ każdy komputer powinien używać tak zwanej procedury "Bezpiecznego Rozruchu", aby zachować zgodność z certyfikacją sprzętu Windows 8 firmy Microsoft. Krótko mówiąc, procedura ta zapobiega uruchamianiu komputera z dowolnym systemie operacyjnym, który nie jest podpisany cyfrowo odpowiednim podpisem cyfrowym. "Bezpieczny rozruch" ma zapobiegać nieautoryzowanym modyfikacjom sektora rozruchowego przez rootkity, wirusy, trojany i inne złośliwe oprogramowanie. Do tej pory tylko Windows 8, Windows Server 2012 i wybrane dystrybucje Linuxa obsługują tę funkcję. Jako efekt uboczny, zapobiega to również uruchomieniu większości płyt LiveCD, dysków ratunkowych (w tym R-Studio i R-Drive Image) oraz innych systemów operacyjnych.
Prawdopodobnie innym wymaganiem certyfikacji sprzętu Windows 8 jest umożliwienie użytkownikowi wyłączenia procedury Bezpiecznego Rozruchu. Ustawienia te można wykonać w systemie BIOS w opcjach rozruchu. Generalnie wystarczy włączyć obsługę Legacy w tych opcjach, ale czasami może to wymagać dodatkowych działań. Zapoznaj się z dokumentacją systemu, aby dowiedzieć się więcej o wyłączaniu/włączaniu bezpiecznego rozruchu.
Gdy bezpieczny rozruch jest wyłączony, powinno być możliwe uruchomienie komputera przy uruchomieniu agenta dysku R-Studio Emergency lub R-Studio Emergency.
Pamiętaj, że należy ponownie włączyć tę funkcję po użyciu dysków startowych, ponieważ system Windows 8 lub Server 2012 może nie uruchomić się poprawnie bez włączonej funkcji bezpiecznego rozruchu.
Artykuły Dotyczące Odzyskiwania Danych
Artykuły dotyczące Prywatności na PC