Zależy nam na dostarczaniu szybkich, wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań programowych, które wyznaczają nowe standardy w branży tworzenia oprogramowania.
 • Oprogramowanie do odzyskiwania plików. Dlaczego R-Studio?

Często nasi potencjalni klienci pytają nas: Co sprawia, że R-Studio jest lepsze od innych narzędzi do odzyskiwania danych? Dlaczego R-Studio jest nazywane narzędziem "opłacalnym", skoro niektóre alternatywne produkty do odzyskiwania plików faktycznie kosztują mniej? Czy R-Studio jest bardziej wydajne niż inne narzędzia? Dlaczego R-Studio wydaje się bardziej skomplikowane niż niektóre inne narzędzia?

Zajmijmy się najpierw tym ostatnim pytaniem. Oprogramowanie do odzyskiwania danych R-Studio zostało pierwotnie opracowane do użytku przez ekspertów od odzyskiwania danych, administratorów systemów, specjalistów IT oraz zaawansowanych i doświadczonych użytkowników komputerów. Niektóre funkcje R-Studio zostały nawet zaprojektowane wyłącznie dla ekspertów medycyny sądowej, a większość użytkowników R-Studio nie potrzebuje każdej funkcji tego oprogramowania.

Ze względu na wiele funkcji, które posiada R-Studio, mogą istnieć niedoświadczeni użytkownicy, którzy uznają jego interfejs i bogatą funkcjonalność za nieco mylące. W rzeczywistości staraliśmy się maksymalnie uprościć interfejs oprogramowania i dołączyliśmy do produktu szczegółową pomoc online oraz instrukcję obsługi. Jednak tym, którzy po przeczytaniu instrukcji nadal czują się niekomfortowo z oprogramowaniem zalecamy, aby rozpoczęli odzyskiwanie danych z narzędziem do odzyskiwania plików R-Undelete. Jego trzyetapowy interfejs użytkownika zorientowany na kreatora zapewnia łatwiejszy sposób wykonywania zwykłych zadań odzyskiwania plików bez uszczerbku dla wydajności. To najlepszy wybór dla podstawowych i niektórych zaawansowanych potrzeb odzyskiwania danych. Poniżej możesz porównać główne funkcje R-Studio i R-Undelete.

Oprogramowanie do odzyskiwania plików: Panel główny R-Studio
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Panel główny R-Studio

Oprogramowanie do odzyskiwania plików: Panel główny R-Undelete
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Panel główny R-Undelete

Funkcje R-Undelete R-Studio
Interfejs zorientowany na kreator Tak Nie
Szczegółowe i wszechstronne wyszukiwanie plików do odzyskania Tak Tak
Obsługa masowego odzyskiwania plików Tak Tak
Sortowanie plików według typów plików i znaczników czasu Tak Tak
Podgląd pliku w celu oszacowania szans na odzyskanie danych Tak Tak
Odzyskiwanie plików z usuniętych/sformatowanych/uszkodzonych dysków logicznych Tak Tak
Rozpoznawanie usuniętych złożonych układów partycji Nie Tak
Skanuj w poszukiwaniu znanych typów plików (wyszukiwanie plików nieprzetworzonych) Tak Tak
Tworzenie/przetwarzanie obrazu dysku Tak Tak
Automatyczna aktualizacja programu Tak Tak
Edytor tekstu/szesnastkowy Nie Tak
Obsługa systemów plików innych niż Windows Nie Tak
Wyszukaj zdefiniowane przez użytkownika znane typy plików Nie Tak
Obsługa macierzy RAID i menedżerów woluminów logicznych Widoczne tylko dla systemu Tak
Odzyskiwanie danych przez sieć Nie Tak
Awaryjna płyta CD Nie Tak

Ważne! W ciągu jednego roku od daty zakupu licencji R-Undelete można ją zaktualizować do R-Studio jedynie za różnicę w początkowej w cenie. Tak więc w najprostszych, powszechnych przypadkach nie ma powodu, z punktu widzenia oszczędności, aby kupować R-Studio przed wypróbowaniem R-Undelete.

Dlaczego R-Studio kosztuje więcej niż niektóre konkurencyjne narzędzia do odzyskiwania danych?

Odpowiedź brzmi: To nieprawda. Kosztuje zdecydowanie mniej niż większość z nich! Zobaczmy, co otrzymujesz z R-Studio i jaka jest średnia cena rynkowa tego typu narzędzia:

1. W pełni funkcjonalne narzędzie do odzyskiwania danych zdolne do rozwiązania każdego zadania, jakie może napotkać doświadczony specjalista od odzyskiwania danych lub zaawansowany profesjonalny użytkownik IT. Obejmuje obsługę najpopularniejszych systemów plików, w tym Microsoft ReFS, Apple APFS i Linux ex4fs. R-Studio wykorzystuje wszystkie popularne metody odzyskiwania plików, w tym skanowanie w poszukiwaniu znanych typów plików (wyszukiwanie plików surowych).
Średnia cena rynkowa oprogramowania z takimi możliwościami wynosi $60.
Oprogramowanie do odzyskiwania plików: Wyliczanie Plików
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Pliki oznaczone do odzyskania w R-Studio

Oprócz standardowych funkcji odzyskiwania danych otrzymujesz również:

 • Wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika i pomoc w wielu językach, które można łatwo zmieniać.
 • Konfigurowalne znane typy plików. Aby zwiększyć szanse na odzyskanie bardzo specyficznych plików, możesz dodać własne, dość złożone sygnatury plików, aby ułatwić sobie znalezienie tychże plików. Możesz też dodać własne znane typy plików, tworząc plik opisu znanego typu pliku.
  O tym jak tworzyć własne znane typy plików dowiesz się z naszego artykułu Tworzenie niestandardowego znanego typu pliku dla R-Studio.
 • Oszacowanie szans na pomyślne odzyskanie pliku. W oparciu o kilka właściwości pliku, R-Studio może pokazać możliwy wynik, którego można się spodziewać po zakończeniu odzyskiwania.
 • Zaawansowany podgląd plików, który bezpośrednio obsługuje wiele ważnych plików: Adobe Acrobat PDF, dokumenty Microsoft Office doc, xls, ppt (Office 97-2003), docx, xlsx, pptx i ogromną liczbę ich formatów multimedialnych oraz graficznych, bez zainstalowanych programów i kodeków. Jest to bardzo przydatna funkcja do określania szans na odzyskanie plików. Możesz także przeglądać pliki na zdalnym komputerze.

Oprogramowanie do Odzyskiwania Plików: Podgląd Pliku
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Podgląd pliku w R-Studio

 • Płyta CD R-Studio Emergency. Oparta na jądrze Linux, ta płyta CD umożliwia użytkownikowi odzyskanie danych, nawet jeśli komputer nie może się uruchomić. Istnieją dwie wersje R-Studio Emergency: Jedna z graficznym interfejsem użytkownika podobnym do samego R-Studio. Możesz użyć tej wersji, jeśli Twoja karta graficzna jest obsługiwana. Jeśli nie, możesz użyć drugiej wersji z pseudo-graficznym interfejsem, który jest prostszy, ale ma taką samą funkcjonalność odzyskiwania danych. Ponadto R-Studio Emergency może być używany do całkowitego usunięcia i wyczyszczenia danych na dysku przed wyrzuceniem go lub przekazaniem komuś innemu - aplikacja jest warta zakupu chociażby tylko dla tej funkcjonalności.
  Przeczytaj więcej o R-Studio Emergency w naszym artykule Awaryjne Odzyskiwanie Plików przy Użyciu R-Studio Emergency.
 • Obrazowanie dysku. R-Studio może tworzyć obrazy lub dokładne kopie bajt po bajcie dowolnego obiektu widocznego w panelu Dyski, niezależnie od tego, czy jest to dysk twardy, dysk logiczny, czy złożony RAID. Takie obrazy są niezwykle przydatne w przypadku śmierci rzeczywistych obiektów. Za pomocą tych obrazów można wykonywać dowolne zadania odzyskiwania danych. Co więcej, używając tych obrazów możesz tworzyć wirtualne obiekty, takie jak wirtualne RAIDY. Ponadto takie obrazy mogą być używane do tworzenia kopii zapasowej dysku i awaryjnego odzyskiwania systemu. Podczas obrazowania R-Studio może jednocześnie skanować obiekt.
  R-Studio Technician może również wykonywać obrazowanie multi-pass i w czasie wykonania programu w celu przetwarzania uszkodzonych dysków twardych. To znacznie zwiększa szanse na pomyślne odzyskanie danych, gdy takie dyski mogą przestać działać w dowolnym momencie. Przeczytaj więcej o tych typach obrazowania w naszych artykułach Obrazowanie Multi-pass w R-Studio i Obrazowanie w czasie wykonania programu.
 • Zaawansowana Przeglądarka/Edytor Szesnastkowy.
  (Pomoc Online R-Studio: Edytor Tekstu/Szesnastkowy)
  Zaawansowany Edytor Szesnastkowy jest dostępny tylko w wersjach Technician.
  Całkowicie porównywalny w swoich funkcjach z wiodącymi narzędziami do edycji dysków dostępnymi na rynku.
  Oprogramowanie do Odzyskiwania Plików: Edytor Tekstu/Szesnastkowy
  Kliknij obraz, aby go powiększyć
  Dysk HDD edytowany w edytorze szesnastkowym R-Studio. Oprócz wszystkich standardowych funkcji, jakie oferuje tego typu oprogramowanie, nasze zawiera następujące dodatkowe możliwości:
  Dane na dysku interpretowane zgodnie z wzorcami danych. Nie widzisz tylko trudnych do zrozumienia danych szesnastkowych lub tekstowych. Widzisz to również jako różne wzorce danych: Rekordy rozruchowe, MFT, FAT32, pliki, itp.
  Niestandardowe wzorce danych. Możesz tworzyć własne wzorce interpretacji danych do własnych zadań. Możesz stworzyć takie wzorce dla nowego systemu plików, powiedzmy, dla niestandardowego rejestratora wideo.
 • Monitorowanie atrybutów S.M.A.R.T.. R-Studio może wyświetlać atrybuty dysków twardych S.M.A.R.T. (Samokontrola, Analiza i Technologia Raportowania), aby pokazać ich stan i przewidzieć ich możliwe awarie.
 • Odzyskiwanie danych przez sieć. Bardzo przydatna funkcja, gdy nie możesz lub nie chcesz rozmontować notebooka lub zapieczętowanego markowego komputera stacjonarnego, aby uzyskać dostęp do jego dysków twardych. Może też być tak, że sprzęt komputera działa bez zarzutu, ale nie można go uruchomić, ponieważ dane na dysku systemowym są uszkodzone? Żaden problem. Podłącz komputer do stacji roboczej przez sieć i uruchom go za pomocą płyty startowej R-Studio Agent Emergency. Uzyskasz wtedy pełny dostęp do dysku na problematycznym komputerze, tak jakby R-Studio było zainstalowane na tym komputerze. Albo powiedzmy, że Twój komputer działa normalnie, ale chcesz odzyskać na nim trochę danych. Napisz wówczas R-Studio Agent Portable na dowolnym dysku flash, który masz pod ręką i uruchom go z dysku flash na komputerze. I znowu masz pełny dostęp do danych. Nie jest wymagana żadna konfiguracja programu, nie ma potrzeby ponownego uruchamiania, żadne dane nie są zapisywane, a szanse na odzyskanie danych są wyższe. Ponadto możesz wstępnie zainstalować agenty R-Studio na komputerach w sieci firmowej. I nie martw się, jeśli Twoi roztargnieni sprzedawcy usuną pliki i opróżnią Kosz - tylko wtedy pamiętaj, że ich kwartalne raporty sprzedaży znajdowały się wśród usuniętych plików. Uzyskujesz natychmiastowy dostęp do "komputera ofiary" bez jakiejkolwiek konfiguracji programu, restartu lub zapisywania danych. I pamiętaj: R-Studio i R-Studio Agent nie pompują tych gigabajtów danych przez sieć. Agent R-Studio przeprowadza faktyczną analizę danych na komputerze, na którym działa i wysyła tylko informacje o danych do swojej "matki" R-Studio. Co więcej, odzyskane i inne pliki serwisowe (obrazy, informacje o skanowaniu, itp.) można zapisać na zdalnym komputerze bez przesyłania ich przez sieć. Licencja R-Studio Corporate obejmuje jedną dodatkową licencję R-Studio Agent dla zdalnego komputera, a więcej licencji R-Studio Agent można dołączyć do pakietu firmowego za dodatkową opłatą.
  Oprogramowanie do Odzyskiwania Plików: Odzyskiwanie Plików przez Sieć
  Kliknij obraz, aby go powiększyć
  R-Studio uzyskuje dostęp do danych na komputerze sieciowym
  Przeczytaj więcej o odzyskiwaniu danych sieciowych w naszych artykułach:
  R-Studio: Odzyskiwanie Danych przez Sieć
  Awaryjne Odzyskiwanie Danych przez Sieć
  R-Studio Technician: Odzyskiwanie danych przez Internet

2. Moduł rekonstrukcji RAID.
(Pomoc Online R-Studio: Zestawy Woluminów i Macierze RAID)
Nie jest to podstawowa funkcja odzyskiwania RAID, jak te oferowane przez większość innych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych. Moduł odzyskiwania RAID firmy R-Studio zapewnia zaawansowane i wszechstronne funkcje, które mogą konkurować z rekonstrukcjami autonomicznej macierzy.
Oprogramowanie do Odzyskiwania Plików: Odzyskiwanie RAID
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Rekonstrukcja RAID5 w R-Studio

Funkcje modułu rekonstrukcji RAID w R-Studio są następujące:

 • Zaawansowane poziomy RAID, w tym wiele zagnieżdżonych i niestandardowych. Obsługa opóźnień parzystości we wszystkich odpowiednich układach RAID z ulepszoną kontrolą opóźnienia parzystości.
 • Konfigurowalne układy RAID. Możesz tworzyć tablice składające się z dowolnej liczby dysków, złożonych konfiguracji pasków, przesunięć i rozmiarów bloków.
 • Koncepcja czysto wirtualna. Możesz łatwo łączyć dyski twarde, dyski logiczne, obrazy i inne obiekty w panelu Dysków, aby tworzyć wirtualne macierze RAID. Możesz dodać puste miejsca lub brakujące dyski jako wirtualne substytuty brakujących części RAID. Elastyczna edycja parametrów. Możesz natychmiast zmienić dowolne parametry, aby znaleźć właściwe parametry RAID.
 • Pełna integracja. Po utworzeniu wirtualnego obiektu RAID, R-Studio może natychmiast rozpocząć analizę danych obiektu. Możesz wykonać wszystkie zadania odzyskiwania danych. Nie ma potrzeby kopiowania zawartości zrekonstruowanego obiektu RAID na inny nośnik.
 • Automatyczne rozpoznawanie parametrów RAID. R-Studio może rozpoznać wszystkie parametry RAID dla RAID 5 i 6. Ta funkcja pomaga użytkownikowi rozwiązać jeden z najtrudniejszych problemów odzyskiwania RAID.
 • Sprawdzenie spójności RAID: Możesz sprawdzić, czy bloki parzystości w macierzy RAID są prawidłowe.
 • Obsługa dysków dynamicznych systemu Windows (programowe macierze RAID), miejsc do magazynowania systemu Windows (utworzone przez system Windows 8/8.1 i 10), programowych macierzy RAID firmy Apple, CoreStorage, File Vault i Fusion Drive oraz Menadżera Woluminów Logicznych Linux (LVM/LVM2) i RAID-ów mdadm. R-Studio może automatycznie rozpoznawać i montować komponenty tych menedżerów dysków, nawet jeśli ich bazy danych są lekko uszkodzone. Ich komponenty z poważnie uszkodzonymi bazami danych można dodać ręcznie.

Przeczytaj więcej na temat odzyskiwania danych RAID w naszych artykułach:
Prezentacja Odzyskiwania RAID
Znajdowanie Parametrów RAID
Automatyczne Wykrywanie Parametrów RAID

Średnia cena takiego oprogramowania oferowanego przez naszych konkurentów wynosi $80.

Średnia cena takiego oprogramowania to $30.

Możemy teraz wykonać szybką kalkulację. Oddzielne produkty z pojedynczą licencją kosztują: $60+ $80 + $30 = $170.

Lokalna wersja R-Studio z pełnym zestawem funkcji kosztuje zaledwie $79.99; pakiet R-Studio Corporate, który obejmuje dodatkową licencję na komputery zdalne, kosztuje $179.99.

Nasz produkt R-Studio Technician do użytku komercyjnego oferuje bardziej zaawansowane funkcje oprócz niektórych wymienionych powyżej, w tym:

 • Zaawansowane Kopiowanie Obiektów.
  (Pomoc Online R-Studio: Kopiowanie Obiektów)
  Możesz skopiować dowolny obiekt widoczny w panelu Dyski bezpośrednio do dowolnego innego obiektu, bajt po bajcie. Możesz też zrobić inteligentną kopię partycji lub dysku twardego, dostosowując jej przesunięcie i rozmiar do obiektu docelowego.
  Oprogramowanie do Odzyskiwania Plików: Zaawansowane Kopiowanie Obiektów
  Kliknij obraz, aby go powiększyć
  Inteligentna Kopia HDD
 • Odwrotne Macierze RAID. Ta technika umożliwia użytkownikowi rozłożenie rzeczywistego obiektu dyskowego na wirtualny RAID. Następnie te elementy tego odwróconego RAID mogą być przetwarzane jak prawdziwe obiekty. Można je przeglądać, edytować, obrazować, kopiować na dyski fizyczne, itp. Ta technika może również odtworzyć dane na rzeczywistych rodzicach wirtualnego RAID, na przykład na brakującym dysku.
 • Montaż Obiektu Dysku Wirtualnego. Dowolny obiekt w panelu widoku urządzenia, zarówno rzeczywisty, jak i wirtualny, może zostać zamontowany w systemie operacyjnym hosta i stanie się dostępny dla systemu i innych programów. Na przykład R-Studio może stworzyć bardzo złożony obiekt RAID i zamontować go w systemie. Następnie inny program do odzyskiwania danych może zostać użyty do wyodrębnienia danych z tego obiektu. Co więcej, takie obiekty pozostają zamontowane nawet po zamknięciu R-Studio. Możesz przeczytać więcej o montowaniu obiektów w pomocy on-line R-Studio: Montowanie Wirtualnych Obiektów w Systemie jako Wirtualne Napędy.
 • Obsługa Monitorów WE/WY i Plików Map Sektorów: Funkcje te znacznie poprawiają pracę z uszkodzonymi dyskami.
  * Monitor we/wy pokazuje proces operacji wejścia/wyjścia dysku w czasie rzeczywistym.
  * Pliki map sektorów to pliki zawierające informacje o stanie sektorów dysku, które mogą być dobre, złe, wolne i niestabilne. R-Studio może tworzyć własne pliki map sektorów i obsługuje takie pliki generowane przez HDDSuperClone oraz oprogramowanie DDRescue.
 • Odzyskiwanie danych przez Internet. Oprócz możliwości odzyskiwania sieci, może przechodzić przez NAT i zapory sieciowe. Więcej informacji na temat odzyskiwania danych przez Internet można znaleźć w naszym artykule R-Studio Technician: Odzyskiwanie Danych przez Internet.
 • Wsparcie dla sprzętu do odzyskiwania danych od innych firm.
 • Tryb śledczy Gdy ten tryb jest włączony, R‑Studio wygeneruje dziennik kontroli gromadzenia danych śledczych, który można przedstawić na rozprawach sądowych. Dziennik ten zawiera informacje o konfiguracji sprzętowej, na której odbywa się gromadzenie danych śledczych, oraz MD5 dla odzyskanych plików. O trybie śledczym możesz przeczytać więcej w sekcji pomocy online R-Studio Tryb śledczy.

R-Studio ma tę zaletę, że oferuje te komponenty w jednym, całkowicie zintegrowanym programie. Możesz użyć szesnastkowej przeglądarki/edytora do przeglądania dysków twardych uszkodzonego RAID w celu uzyskania jego parametrów, tworzenia obrazów tych dysków twardych, aby zawsze zachować oryginalne dane w stanie nienaruszonym, ładowania tych obrazów, tworzenia wirtualnego RAID, skanowania tego RAID w celu wyszukania znanych typów plików, podglądania plików, aby oszacować szanse na odzyskanie danych, wyszukania i oznaczenia wszystkich plików, które chcesz odzyskać, określenia wszystkich parametrów odzyskiwania i rozpoczęcia odzyskiwania danych. A wszystko to jako jedno zadanie w ramach jednego programu na zdalnym komputerze przez sieć.

Mimo całego bogactwa funkcji, jakie oferuje R-Studio, nie jest to aplikacja zasobożerna. Minimalne wymagania systemowe to 256 MB pamięci RAM i Win200. Jednocześnie program jest zoptymalizowany do pracy na najbardziej zaawansowanym sprzęcie komputerowym i najnowszych systemach operacyjnych Microsoft.

Ostrzeżenie: R-Studio jest potężnym i niezawodnym oprogramowaniem do odzyskiwania danych, ale nie jest w stanie czynić cudów. Z powodzeniem odzyskuje dane znajdujące się na dyskach twardych. Ale jeśli dane zostały nadpisane, to zniknęły. Ani R-Studio, ani żadne inne oprogramowanie do odzyskiwania danych ani profesjonalista w zakresie odzyskiwania danych nie mogą odzyskać danych w takim przypadku. Innym szczególnym przypadkiem jest odzyskiwanie danych z dysku twardego z problemami sprzętowymi. Możesz użyć R-Studio do stworzenia obrazu takiego dysku, gdy tylko dysk wykaże najmniejsze oznaki fizycznego uszkodzenia. R-Studio tworzy nawet obrazy w trybie demo i zapisuje je na innym nieuszkodzonym urządzeniu. Odzyskiwanie danych z obrazów, a nie z oryginalnych dysków, jest bardzo dobrą praktyką, aby zapobiec nieodwracalnej utracie danych. Kiedy dostarczasz problematyczny dysk twardy do firmy świadczącej usługi odzyskiwania danych, tworzenie obrazu dysku twardego jest pierwszą rzeczą, jaką zwykle robią technicy.

Jeśli jednak Twój dysk twardy ma zauważalny problem ze sprzętem (powiedzmy zgrzytanie, chrobot lub dźwięk perkusyjny), nie próbuj używać R-Studio ani ŻADNEGO innego oprogramowania. Zamiast tego natychmiast wyłącz system i odłącz dysk. NIE PRÓBUJ SAMODZIELNEGO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW! Jeśli Twoje dane są cenne, nie eksperymentuj z dyskiem twardym. Zanieś dysk do wykwalifikowanego specjalisty od odzyskiwania danych. Ekspert tego typu dysponuje specjalistycznym sprzętem do odczytywania danych z dysku twardego i tworzenia jego obrazu oraz, co ważniejsze, umiejętnościami niezbędnymi do pracy z takimi dyskami. Żadne oprogramowanie do odzyskiwania danych, w tym R-Studio, nie pomoże w takich okolicznościach. Co więcej, wszelkie manipulacje przy napędzie wykazującym takie problemy z pewnością spowodują większe uszkodzenia danych. I, niestety, dość często takie szkody będą dla niego śmiertelne.

Informacje zwrotne dotyczące odzyskiwania danych
370 feedbacks
Rating: 4.8 / 5
I really love your R-Studio product, I am doing Data Recovery as a professional, I used RS since the early versions and I loved the product, as far as I can tell, R-Studio, especially the Tech Version (but including the standard) is one of the best and excellent tools for a pro to have in the arsenal of tools in a pro DR lab, especially combining with the specialized Data Recovery hardware providers like DeepSpar, and PC3000, the rest of `wannabees` out there are waste of time, strongly recommend
I lost more than 200K files from my NAS due to a mistake. I tried 3 different recovery solutions over the 4 TB raid disks, and all of them performed ok but to be honest none of them were able to Raw recover the files and rename them with meaningful names out of the Metadata like R-TT did, then I was able to sort again my files and pictures and kind of restore all of them.

R-TT may not be the easiest or most user-friendly solution, but the algorithm used for the renaming saved me THOUSAND of hours of opening ...
Just recovered my old ext4 partition with R-Studio after trying testdisk and R-Linux without success. That partition was overwritten by another ext4 partition and I was losing my hope until I tried R-Studio demo. It detected all my files and directories again!

Bought it and 100% recommend it for anyone with a similar issue.
Genuinely tried every free program available without luck of recovering a deleted file from months ago. Thinking my file was deleted forever and lose all hope I came across this website as a recommendation.

I was reluctant as it seemed pricey compared to other programs, but damn worth every penny. It managed to even find files I thought were wiped from existence.

Kudos to r-tools, thank you!
Why make incremental backups, when there is R-Studio?

I`m an IT professional who has worked from home for over a decade. Early on in my career, I configured an HP ProLiant Server (Raid 1+0) as a workstation that I would remote into from my laptop. As technology evolved, I began to use it only for email and as a config file repository.

A short while ago, one of the drives degraded, but the HP ProLiant Server (Raid 1+0) still functioned fine on the remaining drive. I was complacent and didn`t replace the ...