Zależy nam na dostarczaniu szybkich, wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań programowych, które wyznaczają nowe standardy w branży tworzenia oprogramowania.
  • Odzyskiwanie Danych Po Awarii Menedżera Partycji

Każdy dysk można podzielić na odrębne partycje, tak aby komputer widział każdą partycję jako własny dysk z własną literą dysku i systemem plików. Może to być przydatne, jeśli chcesz zainstalować jeden lub więcej systemów operacyjnych na tym samym dysku twardym. Ponieważ Mac OS X wymaga systemu plików HFS+, Windows 7 wymaga systemu plików NTFS, a Linux zwykle wymaga systemu plików ext2/ext3/ext4, niemożliwe byłoby posiadanie wszystkich tych systemów operacyjnych na tym samym woluminie. Z tego też powodu partycjonowanie jednego dysku twardego to opłacalna i wygodna alternatywa dla zakupu wielu fizycznych urządzeń pamięci masowej.

Partycjonowanie najlepiej wykonać przed zapisaniem jakichkolwiek danych na dysku twardym. Dzieje się tak, ponieważ ponowne partycjonowanie jest operacją notorycznie niestabilną. Wiele narzędzi dyskowych i programów do zarządzania partycjami po prostu odmówi próby zmiany rozmiaru, dzielenia, łączenia, dodawania lub przenoszenia partycji bez wyczyszczenia całej tablicy partycji i rozpoczynania od zera. Inne narzędzia do zarządzania partycjami twierdzą, że mogą wykonywać te zadania "nieniszcząco", lecz w niektórych przypadkach mogą. Za każdym razem, gdy zaczniesz zmieniać istniejącą tablicę partycji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak.

Istnieje ryzyko, iż tablica partycji jest absolutnie niezbędna dla Twojego systemu do odczytu i zapisu plików na dysku. Jeśli operacja ponownego partycjonowania się nie powiedzie, menedżer partycji ulegnie awarii lub proces zostanie przerwany lub pozostawiony niekompletny i może to spowodować, że cały dysk będzie nieczytelny. Nie można wrócić do starej tablicy partycji, ponieważ w celu utworzenia nowej tablicy partycji aplikacja menedżera partycji rozpocznie od całkowitego usunięcia istniejącej tablicy.

Jeśli tak się stanie, podobnie jak wielu innych użytkowników, którzy próbują dostosować swoje partycje bez utraty danych, nadzieja umrze ostatnia. Twoje ważne dane nadal znajdują się na dysku twardym, ale niestety zapisy plików zostały zmienione w taki sposób, że nie można ich znaleźć lub wyglądają na uszkodzone. Wyobraź sobie, jakbyś zatrudnił konsultanta, który przemieścił wszystkie Twoje fizyczne akta w Twoim biurze i rozpoczął pracę, ściągając wszystkie akta z półek i szafek, a potem zostawił zadanie przed jego zakończeniem. Nie miałbyś pojęcia, co konsultant planuje zrobić, ani nie wiedziałbyś, na jakim etapie tego planu był konsultant, ani dlaczego zdecydował się zrezygnować z dokończenia zadania.

Tak samo jest z uszkodzoną tablicą partycji.

W takich przypadkach jedyną nadzieją jest użycie zaawansowanego narzędzia do odzyskiwania danych, które może lokalizować i identyfikować pliki na podstawie ich sygnatur. Sygnatury plików to rozpoznawalne wzorce danych, które występują we wszystkich plikach określonego typu. Są jak odcisk palca do pliku, a nawet jak DNA pliku. Większość popularnych typów plików ma sygnaturę na początku i na końcu pliku. Są to fragmenty kodu szesnastkowego, które zasadniczo mówią: "Rozpocznij dokument MS Word tutaj", a następnie "Zakończ dokument MS Word tutaj". Rozpoznając te wzorce danych, możemy zlokalizować i odzyskać pliki o znanym typie plików, nawet bez tabeli partycji pokazującej nam, gdzie i jak dane są przechowywane.

Jeśli wrócimy do naszej analogii z konsultantem, wyszukiwanie sygnatur plików wyglądałoby tak, jakbyś zatrudnił innego konsultanta i powierzył mu zadanie odnalezienia wszystkich plików i folderów, które zawierały faktury dla danego klienta. Mówiłbyś konsultantowi jak rozpoznać Twoje faktury i imię klienta, a on by wracał i czytał każdy plik oraz folder, szukając tych identyfikujących wskazówek, a następnie przynosił Ci ważne informacje z całego tego bałaganu. Dla człowieka byłoby to karkołomne zadanie. Ale w przypadku programu komputerowego tak nie jest.

R-Studio to program do odzyskiwania plików, który pozwala na takie wyszukiwanie plików surowych w poszukiwaniu setek znanych typów plików. Co więcej, R-Studio obsługuje niestandardowe znane typy plików, co oznacza, że może uczyć się sygnatur plików i znajdować pliki na podstawie wzorców danych, które odkryłeś za pomocą potężnego edytora szesnastkowego R-Studio. R-Studio jest bardzo wydajny w znajdowaniu i odzyskiwaniu plików z dysku twardego z uszkodzoną tablicą partycji. Używając wyszukiwania plików surowych, R-Studio może odzyskać 100% odpowiednich danych z utraconego pliku. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie może odzyskać nazwy pliku i ścieżki folderu (ponieważ informacje te są przechowywane w innym miejscu) i nie może odzyskać pofragmentowanych plików.

Informacje zwrotne dotyczące odzyskiwania danych
370 feedbacks
Rating: 4.8 / 5
I really love your R-Studio product, I am doing Data Recovery as a professional, I used RS since the early versions and I loved the product, as far as I can tell, R-Studio, especially the Tech Version (but including the standard) is one of the best and excellent tools for a pro to have in the arsenal of tools in a pro DR lab, especially combining with the specialized Data Recovery hardware providers like DeepSpar, and PC3000, the rest of `wannabees` out there are waste of time, strongly recommend
I lost more than 200K files from my NAS due to a mistake. I tried 3 different recovery solutions over the 4 TB raid disks, and all of them performed ok but to be honest none of them were able to Raw recover the files and rename them with meaningful names out of the Metadata like R-TT did, then I was able to sort again my files and pictures and kind of restore all of them.

R-TT may not be the easiest or most user-friendly solution, but the algorithm used for the renaming saved me THOUSAND of hours of opening ...
Just recovered my old ext4 partition with R-Studio after trying testdisk and R-Linux without success. That partition was overwritten by another ext4 partition and I was losing my hope until I tried R-Studio demo. It detected all my files and directories again!

Bought it and 100% recommend it for anyone with a similar issue.
Genuinely tried every free program available without luck of recovering a deleted file from months ago. Thinking my file was deleted forever and lose all hope I came across this website as a recommendation.

I was reluctant as it seemed pricey compared to other programs, but damn worth every penny. It managed to even find files I thought were wiped from existence.

Kudos to r-tools, thank you!
Why make incremental backups, when there is R-Studio?

I`m an IT professional who has worked from home for over a decade. Early on in my career, I configured an HP ProLiant Server (Raid 1+0) as a workstation that I would remote into from my laptop. As technology evolved, I began to use it only for email and as a config file repository.

A short while ago, one of the drives degraded, but the HP ProLiant Server (Raid 1+0) still functioned fine on the remaining drive. I was complacent and didn`t replace the ...