Zależy nam na dostarczaniu szybkich, wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań programowych, które wyznaczają nowe standardy w branży tworzenia oprogramowania.
  • Odzyskiwanie Plików z Komputera, Który Się Nie Uruchamia

Dyski twarde zwykle zaczynają dawać podpowiedzi i wskazówki, że wkrótce ulegną awarii, zanim staną się całkowicie nieczytelne. Czasami jednak awaria systemu pojawia się nagle i natychmiast uniemożliwia uruchomienie komputera. Dzieje się tak, gdy ważne pliki systemowe ulegną uszkodzeniu lub jeśli zapisy rozruchowe dysków twardych czy tabele partycji zostaną poważnie uszkodzone. Może to być szczególnie frustrujące, ponieważ Twoje pliki mogą być całkowicie nienaruszone, lecz niedostępne z powodu tego, że Twój komputer nie chce się uruchomić.

Jeśli tak się stanie, istnieją trzy możliwe rozwiązania.

1. Wyjmij Dysk Twardy i Podłącz go do Działającego Komputera
Tak zrobiłaby większość techników, biorąc pod uwagę czas, narzędzia i zasoby. Jednak wraz z nadejściem nowoczesnej konstrukcji komputerów przenośnych, zwłaszcza netbooków i laptopów, komputery osobiste jest coraz trudniej naprawić zwykłym użytkownikom. Na przykład Macbook wymaga specjalnego śrubokręta, aby wyjąć dysk twardy. Ponadto, w zależności od typu dysku twardego, który próbujesz odzyskać, może być konieczne zakupienie dodatkowych przejściówek i/lub obudów w celu podłączenia go do działającego komputera. Co więcej, może to być po prostu kwestia nieposiadania innego komputera.

Z tych powodów wyjęcie dysku twardego i zainstalowanie go na innym komputerze nie jest wykonalną opcją dla wielu użytkowników. Jeśli jednak chcesz skorzystać z tej opcji, przydatny może się okazać nasz artykuł R-Studio: Odzyskiwanie Danych z Niedziałającego Komputera.

2. Użyj Programu do Odzyskiwania Danych z Wersją Startową
Jeśli zainstalujesz wersję startową programu do odzyskiwania danych na urządzeniu rozruchowym, takim jak dysk USB lub CD lub DVD, możesz go użyć do uruchomienia komputera, o ile nie ma krytycznych problemów sprzętowych z komputerem. Wersja startowa programu do odzyskiwania danych skutecznie omija system operacyjny na komputerze. Wszystkie pliki niezbędne do uruchomienia komputera znajdują się na nośniku startowym, co oznacza, że nawet jeśli dysk twardy zostanie uszkodzony i nie da się go odzyskać, nadal można go włączyć. Zaletą wersji startowej jest to, że umożliwia dostęp do dysku bez jego wyjmowania. Jednak wersje startowe mają zwykle ograniczone możliwości odzyskiwania danych, gdyż z natury są one usuwane z wersji zaprojektowanych do pracy w środowisku trybu odzyskiwania.

3. Wykonaj Odzyskiwanie Danych Przez Sieć
Awaryjne odzyskiwanie danych przez sieć to najlepsze rozwiązanie z obu powyższych metod. Bez wyjmowania uszkodzonego dysku twardego z komputera można go uruchomić za pomocą dysku startowego z zainstalowanym agentem zdalnym. Ten zdalny agent komunikowałby się następnie z innym komputerem połączonym za pośrednictwem sieci lokalnej, a nawet Internetu. Następnie można uruchomić pełną wersję oprogramowania do odzyskiwania danych z komputera zdalnego, nawet jeśli komputer docelowy nie może się uruchomić.

Zaletą jest to, że nie masz do czynienia z uciążliwym zadaniem fizycznego usuwania lub instalowania jakichkolwiek dysków twardych, ale nie jesteś ograniczony możliwościami wersji startowej programu do odzyskiwania danych.

R-Studio jest wyposażony w agenta odzyskiwania danych, który umożliwia odzyskiwanie danych przez sieć. Zawiera również agenta do uruchamiania komputera, którego nie można uruchomić i łączyć go z komputerem, który będzie wykonywał odzyskiwanie danych. To sprawia, że jest to elastyczne i potężne narzędzie do odzyskiwania danych zarówno dla profesjonalnych techników, jak i użytkowników domowych.

Informacje zwrotne dotyczące odzyskiwania danych
370 feedbacks
Rating: 4.8 / 5
I really love your R-Studio product, I am doing Data Recovery as a professional, I used RS since the early versions and I loved the product, as far as I can tell, R-Studio, especially the Tech Version (but including the standard) is one of the best and excellent tools for a pro to have in the arsenal of tools in a pro DR lab, especially combining with the specialized Data Recovery hardware providers like DeepSpar, and PC3000, the rest of `wannabees` out there are waste of time, strongly recommend
I lost more than 200K files from my NAS due to a mistake. I tried 3 different recovery solutions over the 4 TB raid disks, and all of them performed ok but to be honest none of them were able to Raw recover the files and rename them with meaningful names out of the Metadata like R-TT did, then I was able to sort again my files and pictures and kind of restore all of them.

R-TT may not be the easiest or most user-friendly solution, but the algorithm used for the renaming saved me THOUSAND of hours of opening ...
Just recovered my old ext4 partition with R-Studio after trying testdisk and R-Linux without success. That partition was overwritten by another ext4 partition and I was losing my hope until I tried R-Studio demo. It detected all my files and directories again!

Bought it and 100% recommend it for anyone with a similar issue.
Genuinely tried every free program available without luck of recovering a deleted file from months ago. Thinking my file was deleted forever and lose all hope I came across this website as a recommendation.

I was reluctant as it seemed pricey compared to other programs, but damn worth every penny. It managed to even find files I thought were wiped from existence.

Kudos to r-tools, thank you!
Why make incremental backups, when there is R-Studio?

I`m an IT professional who has worked from home for over a decade. Early on in my career, I configured an HP ProLiant Server (Raid 1+0) as a workstation that I would remote into from my laptop. As technology evolved, I began to use it only for email and as a config file repository.

A short while ago, one of the drives degraded, but the HP ProLiant Server (Raid 1+0) still functioned fine on the remaining drive. I was complacent and didn`t replace the ...