Zależy nam na dostarczaniu szybkich, wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań programowych, które wyznaczają nowe standardy w branży tworzenia oprogramowania.
  • R-Studio Technician: Odzyskiwanie danych przez Internet

Uwaga: Odzyskiwanie danych przez Internet jest dostępne tylko w pakiecie R-Studio Technician.

Dla specjalistów od odzyskiwania danych i zespołów wsparcia technicznego czas to pieniądz. Niestety nie dotyczy to tylko czasu pracy przy maszynie klienta, lecz obejmuje to również czas spędzony na podróżowaniu tam i z powrotem do biura firmy, co może być dużą niedogodnością, zwłaszcza jeśli znajduje się ono po drugiej stronie miasta (nie mówiąc już o drugiej stronie globu). Pomoc telefoniczna zwykle nie działa w przypadku złożonych zadań, których wykonanie zajmuje wiele godzin, a wysyłka dysków twardych i komputerów kurierem lub pocztą może być kosztowna i ryzykowna pod względem bezpieczeństwa danych.

W sytuacjach, takich jak odzyskiwanie utraconych plików po awarii, w którym bezpośredni dostęp do dysku twardego klienta jest niezbędny do prawidłowego wykonania pracy, najlepszym sposobem na świadczenie niedrogich usług odzyskiwania danych jest zdalne odzyskiwanie danych przez Internet. Pakiet R-Studio Technician pozwala to zrobić w szybki, ekonomiczny i bezpieczny sposób.

Pakiet R-Studio Technician umożliwia bezpośrednie połączenie z komputerem klienta i uzyskanie pełnego dostępu do jego dysków twardych i partycji, w tym nośników zewnętrznych. Po swojej stronie możesz łatwo wykonać zadania odzyskiwania danych, które wykonałbyś, gdybyś fizycznie siedział przed ich komputerem. Klient po swojej stronie ma stosunkowo niewiele do zrobienia - wystarczy uruchomić R-Studio Agent (który można pobrać za darmo z R-TT i skonfigurować podstawowe ustawienia sieci/zapory sieciowej.

Wcześniej pomoc zdalna przez Internet była po prostu niekompatybilna z operacjami odzyskiwania danych ze względu na ogromną ilość danych, które musiały zostać przeanalizowane i skopiowane na stabilny dysk twardy. Biorąc pod uwagę cenę transferu danych i ograniczenia szerokopasmowego połączenia internetowego, kopiowanie dysku na dysk twardy o pojemności 500 GB w celu odzyskania plików mogło z łatwością przekroczyć Twój budżet przeznaczany na usługi internetowe i ograniczyć prędkość Twojego Internetu na wiele godzin. Jednak w przypadku R-Studio całe intensywne przetwarzanie odbywa się lokalnie na komputerze klienta za pośrednictwem R-Studio Agent. Innowacja ta umożliwia pozostawanie w kontakcie przez wiele godzin, a nawet dni i odzyskiwanie utraconych danych z bardzo dużych dysków twardych bez ponoszenia wygórowanych kosztów danych.

W tym artykule pokażemy, jak działa odzyskiwanie danych przez Internet za pomocą R-Studio Technician i udowodnimy, że można to zrobić, korzystając z rozsądnej przepustowości łącza i przesyłając minimalną ilość danych.

Zanim zaczniemy

Ogólna koncepcja odzyskiwania danych przez sieć jest opisana w naszym artykule R-Studio: Odzyskiwanie Danych przez Sieć.

Łączność

Ze względu na sposób, w jaki routery, zapory i urządzenia NAT są skonfigurowane w sieciach firmowych, wiele komputerów w biurze nie będzie mieć publicznych adresów IP. Dotyczy to zarówno komputera klienta (komputera, na którym są odzyskiwane dane) z uruchomionym R-Studio Agent, jak i hosta z uruchomionym R-Studio Agent. Jeśli któryś z komputerów znajduje się za urządzeniem NAT, które przypisuje mu prywatny adres IP, komputery nie będą mogły "się widzieć" bezpośrednio. Więcej informacji na temat tła tych problemów można znaleźć w naszym artykule: Przechodzenie NAT i Zapor Ogniowych w Celu Zdalnego Odzyskiwania Danych.

Komputer może uzyskać nieograniczony dostęp do/z Internetu na dwa sposoby: (1) tymczasowo rezygnując z routera/urządzenia NAT lub zapory sieciowej i łącząc się bezpośrednio z Internetem za pomocą publicznego adresu IP lub (2) ustawiając przekierowanie portów na urządzeniu NAT, które otwiera odpowiednie porty wymagane przez R-Studio.

Istnieją cztery podstawowe scenariusze dotyczące publicznych/prywatnych adresów IP, z których trzy mają obejścia umożliwiające łączenie się przez R-Studio i/lub R-Studio Agent:

  • Oba komputery mają nieograniczony dostęp do Internetu. Jeśli zarówno komputerowi gospodarzowi jak i komputerom klientów przypisano publiczne adresy IP lub mają one otwarte odpowiednie porty, można nawiązać bezpośrednie połączenie między R-Studio Technician oraz R-Studio Agent.
  • R-Studio Technician ma nieograniczony dostęp do Internetu, ale R-Studio Agent jest w sieci prywatnej za urządzeniem NAT. Połączenie może zostać wykonane, jeśli zostało zainicjowane przez R-Studio Agent. (Poniżej znajdziesz instrukcje, jak to zrobić).
  • R-Studio Technician jest w sieci prywatnej za urządzeniem NAT, podczas gdy R-Studio Agent ma nieograniczony dostęp do/z Internetu. W tym przypadku połączenie może zostać nawiązane, jeśli zostało zainicjowane przez R-Studio Technician.
  • Zarówno R-Studio, jak i R-Studio Agent znajdują się w prywatnych sieciach za NAT/zaporami. W tym przypadku połączenie nie jest możliwe. Jeden z komputerów musi mieć nieograniczony dostęp do Internetu lub włączyć przekierowanie portów na swoim routerze/urządzeniu NAT.

Tak więc ogólna zasada jest taka, że przynajmniej jeden z komputerów musi mieć nieograniczony dostęp do Internetu, za pośrednictwem publicznego adresu IP lub routera z przekierowaniem portów, w celu nawiązania połączenia z R-Studio. Jeśli tylko jeden komputer ma taki dostęp, to komputer, który ma ograniczone połączenie, musi je zainicjować.

Przepustowość i Transfer Danych

Z uwagi na fakt, że odzyskiwanie danych zazwyczaj polega na analizie, przetwarzaniu i kopiowaniu ogromnych ilości danych (na przykład pojedynczy dysk twardy może mieć do 1 TB lub więcej), przesyłanie zawartości dysków za pośrednictwem Internetu lub sieci nie jest ekonomiczne. Nie tylko wydłuży to czas trwania procesu z godzin do dni, ale może również spowolnić sieć i spowodować dodatkowe opłaty za przepustowość od dostawcy usług internetowych. Aby uniknąć tego problemu, R-Studio obsługuje zdalne odzyskiwanie danych w sposób, który minimalizuje ilość danych przesyłanych przez Internet na dwa kluczowe sposoby:

  1. Rzeczywista analiza danych jest wykonywana lokalnie przez R-Studio Agent. Tylko istotne wyniki i metadane są w rzeczywistości odsyłane do R-Studio Technician przez Internet lub sieć. Stanowi to większość wymagań związanych z przetwarzaniem.
  2. Odzyskane pliki można zapisywać na urządzeniach pamięci masowej (w tym zewnętrznych) znajdujących się na komputerze, na którym trwa odzyskiwanie danych. Po raz kolejny nie ma potrzeby przesyłania danych na maszynę R-Studio Technician, a następnie z powrotem do klienta.

Zasadniczo R-Studio Agent/R-Studio Technician działają w połączeniu, tak że bardziej przypomina to technika siedzącego przed komputerem, na którym dane były odzyskiwane, niż kopiowanie danych do hosta przed przetwarzaniem.

Zdalne Odzyskiwanie Danych przez Internet - Próba R-Studio Technician/R-Studio Agent

Aby pokazać, jak działa odzyskiwanie danych przez Internet za pomocą R-Studio, przeprowadzimy Cię przez scenariusz odzyskiwania danych, który ostatnio przeprowadziliśmy za pomocą tego oprogramowania. W tej próbie użyjemy R-Studio do odzyskania plików z istniejącego dysku logicznego i usuniętej partycji. Otworzymy wymagane porty na obu komputerach i zainicjujemy połączenie z komputera klienta za pomocą R-Studio Agent. Korzystając z R-Studio Technician, będziemy przeglądać dane na komputerze klienta bez przesyłania nadmiernych ilości danych przez Internet. Aby to udowodnić, obliczymy szacunkową ilość danych faktycznie przesłanych w trakcie tego procesu i będziemy śledzić, jak długo R-Studio oraz R-Studio Agent mogą pozostawać w kontakcie.

Ta sama procedura może być przydatna, powiedzmy, gdyby firma zajmująca się odzyskiwaniem danych w San Francisco oferowała zdalną pomoc firmie z Toronto. Załóżmy, że klient z Toronto ma niewielkie lub żadne doświadczenie w odzyskiwaniu danych i konfiguracji sieci i wolałby nie spędzać godzin na telefonie na kursie awaryjnego odzyskiwania dysku twardego, wykonując jednocześnie żmudne instrukcje krok po kroku podyktowane na ślepo przez technika z San Francisco. W przypadku R-Studio klient musi tylko zainstalować R-Studio Agent i dodać go jako zaufaną aplikację. Następnie użytkownik R-Studio Technician może odzyskać dane przez Internet bez podróży do fizycznej lokalizacji klienta.


Próba Konfiguracji Sieci

W naszej próbie używamy typowej konfiguracji sieciowej zarówno dla technika, jak i komputera klienta. Komputer technika znajduje się w firmowej sieci, która jest za zaporą i urządzeniem NAT. Maszyna klienta znajduje się za routerem domowym. Tak więc w tym przypadku oba komputery mają prywatne adresy IP (przypomnijmy, że w tym scenariuszu bezpośrednie połączenie nie jest możliwe).

Komputery są połączone z Internetem za pośrednictwem różnych dostawców usług internetowych. Maszyna R-Studio Technician jest na połączeniu ADSL o przepustowości 7 Mbps w dół/700 Kb/s w górę. Komputer R-Studio Agent (klient) jest podłączony do Internetu przez modem kablowy z prędkością 3Mb/sek w dół i 1.5 Mb/sek w górę. R-Studio Agent działa na komputerze z Celeronem 2.5 MHz, 1 GB pamięci RAM i 2 dyskami: 40 GB i 1 TB. Odzyskane pliki należy zapisać na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, którym jest karta flash o pojemności 2 GB.

Pamiętaj: Moc obliczeniowa CPU/RAM komputera technika nie jest ważna, ponieważ całą analizę danych będziemy przeprowadzać na komputerze klienta.

(Ze względów bezpieczeństwa ukryjemy rzeczywiste adresy IP i nazwy DNS komputerów R-Studio i R-Studio Agent używanych w tym przykładzie).

Ustawienia po stronie korporacyjnej
Zapora korporacyjna

Musimy otworzyć i przekierować porty na firmowej zaporze i urządzeniu NAT. Domyślnym portem dla przychodzących połączeń R-Studio jest TCP 8080. W razie potrzeby można go zmienić w oknie dialogowym Połącz ze zdalnym po wybraniu opcji Oczekuj na połączenie ze zdalnego komputera.
Ustawienia przychodzące
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Ten port TCP należy otworzyć i przekazać na adres IP 192.168.1.10 (komputer, na którym działa R-Studio).
Możemy to zrobić na firmowej zaporze i urządzeniu NAT:
Odzyskiwanie danych przez Internet: Ustawienia routera
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Osobiste ustawienia zapory

Jeśli na komputerze, na którym działa R-Studio zainstalowana jest zapora osobista, należy ją skonfigurować tak, aby umożliwiała programowi odbieranie połączeń przychodzących. Najprostszym sposobem na to jest ustawienie R-Studio jako zaufanej aplikacji. Na przykładach pokażemy jak to zrobić dla dwóch zapór:

Wbudowana zapora systemu Windows:

Pole wyboru Nie zezwalaj na wyjątki powinno być wyczyszczone na karcie Ogólne, aby umożliwić ustawienie R-Studio jako zaufanej aplikacji.
 Ustawienia zapory
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Kliknij przycisk Czekaj w oknie dialogowym Połącz ze zdalnym, gdy wybrana jest opcja Czekaj na połączenie ze zdalnego komputera, a pojawi się Alert zabezpieczeń systemu Windows.
 Alarm zapory
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Kliknij przycisk Odblokuj, a zapora systemu Windows umożliwi R-Studio nawiązywanie połączeń przychodzących i wychodzących.
Uwaga: W przypadku wersji 64-bitowej nazwa programu to RStudio64.

Możemy sprawdzić, czy zapora systemu Windows umożliwia R-Studio nawiązywanie połączeń na karcie Wyjątki.
 Alarm zapory
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Teraz R-Studio może akceptować połączenia przychodzące.

Zapora sieciowa COMODO

Sprawdź, czy R-Studio jest uruchomione i uruchom Panel sterowania COMODO. Następnie przejdź do zakładki Zapora sieciowa i kliknij Zdefiniuj Nową Zaufaną Aplikację.
 Ustawienia COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Kliknij przycisk Wybierz w oknie dialogowym Zdefiniuj Nową Zaufaną Aplikację i wybierz Uruchamianie Procesów...
 Ustawienia COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Wybierz RStudio32.exe w oknie dialogowym Wybierz proces i kliknij przycisk Wybierz.
 Ustawienia COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć
Uwaga: W przypadku wersji 64-bitowej nazwa programu to RStudio64.

Następnie kliknij Zastosuj w oknie dialogowym Zdefiniuj Nową Zaufaną Aplikację
 Ustawienia COMODO

Sprawdź, czy R-Studio został dodany do zaufanych aplikacji na karcie Reguły Aplikacji w Polityce Bezpieczeństwa Sieci.
 Ustawienia COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Teraz R-Studio może akceptować połączenia przychodzące.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek obawy związane z bezpieczeństwem R-Studio jako zaufaną aplikację, można skonfigurować osobistą zaporę sieciową, aby umożliwić R-Studio nawiązywanie połączeń przychodzących do portu TCP 8080 (lub dowolnego innego określonego portu).

Ustawienia po stronie klienta.

Chociaż staramy się minimalizować jakąkolwiek aktywność klientów, wciąż wymagane są pewne działania z tej części.

Domowy router

Nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian ustawień na routerze domowym klienta.

Przenośny R-Studio Agent

Klient powinien być zaopatrywany w ten program albo ze strony R-TT (najlepiej) albo bezpośrednio od firmy.

Gdy R-Studio Agent uruchamia się po raz pierwszy, wyświetla umowę licencyjną i wymaga rejestracji. Kliknij przycisk Demo. Gdy R-Studio Agent połączy się z R-Studio, zostanie on automatycznie zarejestrowany.
 Rejestracja agenta
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Jeśli pojawi się okno dialogowe Skonfiguruj R-Studio Agent, kliknij przycisk Anuluj.
 Konfiguracja agenta
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Osobista zapora i inne oprogramowanie do ochrony komputera

Najlepszym sposobem dla klienta jest tymczasowe wyłączenie zapory i wszelkiego innego oprogramowania antywirusowego oraz innego oprogramowania zabezpieczającego komputer, aby umożliwić R-Studio Agent swobodny dostęp do dysków. Ale jeśli klient ma pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa, osobistą zaporę można pozostawić włączoną, jeśli jest odpowiednio skonfigurowana.

Najprostszym sposobem, aby zezwolić R-Studio Agent na łączenie się z R-Studio jest ustawienie go jako zaufanej aplikacji, która może wykonywać dowolne połączenia przychodzące i wychodzące z dowolnym hostem. Później, po zakończeniu odzyskiwania danych, te ustawienia mogą zostać przywrócone.

Zobaczmy, jak to zrobić na dwóch osobistych zaporach jako przykładach.

Wbudowana zapora systemu Windows

Pole wyboru Nie zezwalaj na wyjątki powinno być wyczyszczone na karcie Ogólne, aby umożliwić ustawienie R-Studio Agent jako zaufanej aplikacji.

Po uruchomieniu R-Studio Agent zapora systemu Windows wyświetla alert bezpieczeństwa z pytaniem, czy chcesz nadal go blokować.
Odzyskiwanie przez Internet: Konfiguracja zapory
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Kliknij przycisk Odblokuj, a zapora systemu Windows doda R-Studio Agent do swojej listy aplikacji, które mogą łączyć się z innymi hostami. Można to sprawdzić na karcie Wyjątki w ustawieniach zapory systemu Windows.
 Ustawienia zapory
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Po tych czynnościach R-Studio Agent może połączyć się z R-Studio.

Po zakończeniu odzyskiwania danych klient może usunąć R-Studio Agent z listy Wyjątków.

Zapora sieciowa COMODO

Gdy próbujemy nawiązać połączenie z R-Studio, pojawia się alert COMODO.
 Alarm COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Wybierz Zapamiętaj moją odpowiedź i kliknij przycisk Zezwól. Teraz R-Studio Agent może nawiązać połączenie z R-Studio.

Po zakończeniu odzyskiwania danych ustawienia te można usunąć na karcie Reguły Aplikacji w Zasadach Bezpieczeństwa Sieci.
 Alarm COMODO
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Należy również zatrzymać inne programy, które mogą wpływać na wydajność R-Studio Agent.

Inicjowanie połączenia z R-Studio Agent

R-Studio powinno czekać na połączenie przychodzące.
 Czekam na połączenie przychodzące
Kliknij obraz, aby go powiększyć

(Aby odzyskać dane w nagłych wypadkach, musisz uruchomić R-Studio Agent Emergency. Aby uzyskać szczegółowe informacje, przeczytaj nasz artykuł Awaryjne Odzyskiwanie Danych przez Sieć)
1. Na komputerze klienta kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę R-Studio Agent w zasobniku systemowym.
 Połącz okno dialogowe
Kliknij obraz, aby go powiększyć

2. Wpisz adres IP lub nazwę DNS komputera R-Studio. Upewnij się, że zawiera ten sam port określony na komputerze R-Studio.

3. Wpisz hasło (upewnij się, że pasuje do wpisanego powyżej) i kliknij Połącz.

Po pomyślnym nawiązaniu połączenia dyski komputera klienta pojawią się w panelu Dyski R-Studio na komputerze R-Studio.
 Panel dysków
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Po nawiązaniu połączenia możemy zdalnie wykonać zadania odzyskiwania.

Odzyskiwanie danych z istniejącej partycji

Najpierw odzyskamy usunięte pliki z istniejącego dysku logicznego.

1. Kliknij dwukrotnie dysk, na którym znajdowały się usunięte pliki. W tym teście używamy C:
 Wyliczenie plików
Kliknij obraz, aby go powiększyć

2. Poczekaj, aż R-Studio zakończy wyliczanie plików. Po zakończeniu pokaże strukturę folderów/plików wybranego dysku (C:).
 Struktura plików/folderów
Kliknij obraz, aby go powiększyć

3. Kliknij dwukrotnie plik, aby wyświetlić jego podgląd. Umożliwi to również oszacowanie szans na pomyślne odzyskanie danych.
 Podgląd pliku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

4. Zaznacz pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij Odzyskaj Oznaczone.
 Oznacz plik do odzyskania
Kliknij obraz, aby go powiększyć

5. W oknie Odzyskaj wybierz miejsce docelowe, w którym chcesz zapisać odzyskane pliki. Pamiętaj: Ze względu na przepustowość i transfer danych znacznie lepiej jest zapisać plik na komputerze zdalnym (komputerze klienta). Wybierz Zdalny Komputer, aby to zrobić.
 Odzyskaj okno dialogowe

6. Kliknij Wybierz..., aby wybrać folder wyjściowy.
 Folder wyjściowy
Kliknij obraz, aby go powiększyć

7. Przejdź do folderu lub dysku, na którym chcesz zapisać odzyskane pliki, i kliknij Otwórz.

8. Wybierz dowolne inne parametry poniżej i kliknij OK.
 Parametry odzyskiwania
Kliknij obraz, aby go powiększyć

9. Poczekaj, aż R-Studio odzyska pliki.
 Odzyskiwanie danych
Kliknij obraz, aby go powiększyć

10. Po zakończeniu odzyskiwania danych R-Studio zapisze wyniki w dzienniku.
 Raport odzyskiwania danych
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Teraz odzyskane pliki są zapisywane w pamięci zewnętrznej.

Odzyskiwanie danych z usuniętej partycji

Jeśli utracone dane, które chcesz odzyskać, znajdują się na usuniętej partycji, nadal możesz je odzyskać, skanując cały dysk twardy. W tym teście będziemy odzyskiwać utracone obrazy z partycji, która została usunięta z pierwszego dysku twardego na komputerze zdalnym (MAXTOR, 37.2 GB).

1. Kliknij prawym przyciskiem dysk twardy, na którym wcześniej znajdowała się usunięta partycja, i wybierz Skanuj.
 Okno dialogowe skanowania
Kliknij obraz, aby go powiększyć

2. Wybierz parametry skanowania dysku twardego i kliknij Skanuj.

3. Po zakończeniu skanowania, po lewej stronie zostaną wyświetlone rozpoznane partycje. (W naszym teście przeskanowanie dysku twardego o pojemności 40 GB zajęło 43 minuty). Wybierz partycję, którą chcesz odzyskać (w naszym przypadku Rozpoznana3). R-Studio rozpocznie wyliczanie plików.
 Skanowanie dysku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

4. Kliknij Rozszerzenia, aby posortować pliki według typu pliku. Ponieważ szukamy plików graficznych, wybierzemy Obraz PNG i Obraz JPEG.
 Oznaczenie pliku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

5. Ponownie możemy dwukrotnie kliknąć plik, aby wyświetlić podgląd, jak będzie wyglądał po jego odzyskaniu. W tym podglądzie wygląda na to, że obraz jest nienaruszony, więc możemy ruszać.
 Podgląd pliku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

6. Kliknij Odzyskaj Zaznaczone. Ponownie zostaniesz poproszony o określenie parametrów odzyskiwania i folderu wyjściowego. Kliknij Rozpocznij, aby rozpocząć.

7. Po zakończeniu odzyskiwania R-Studio wyświetla wyniki w dzienniku.
 Wyniki Odzyskiwania
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Odzyskane pliki są zapisywane w pamięci zewnętrznej.

Korzystanie z edytora szesnastkowego

Oprócz podglądu graficznego, którego można używać do obrazów, R-Studio posiada również edytor szesnastkowy, który umożliwia edycję i przeglądanie obiektów na zdalnym komputerze. Pomaga to w dokładnym przyjrzeniu się, co może być nie tak z dyskiem, dzięki czemu można dokładnie oszacować swoje szanse na pomyślne odzyskanie danych. W tym przykładzie patrzymy na pierwszy wolumin - C: (Maxtor HDD). Wybierz partycję, którą chcesz sprawdzić i w menu skrótów kliknij Wyświetl/Edytuj.
 Edytor tekstu/szesnastkowy
Kliknij obraz, aby go powiększyć

W edytorze pojawi się dysk C. Możesz edytować sektory bezpośrednio tutaj (na przykład w celu odbudowy partycji). W naszym teście powstrzymamy się od tego, aby uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia tej partycji i następującego przywracania systemu.

Testy wydajności
Transfer danych do analizy dużych dysków

Jak wspomniano powyżej, skanowanie dysku twardego o pojemności 40 GB zajęło tylko 43 minuty. Ale teraz przetestujmy solidność połączenia i wydajność programu, skanując drugi dysk twardy, którego pojemność wynosi 1 TB. Tutaj jest pokazany jako Hitachi, 931.5 GB.

W dzienniku widać, że R-Studio pomyślnie wykonało to zadanie przez 8.5 godziny. To znacznie więcej niż dysk twardy 40 GB, ale pamiętaj, że ten drugi dysk twardy jest 25 razy większy od poprzedniego.
 Skanowanie dużego dysku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Co ważniejsze, należy pamiętać, że całkowity transfer danych dla tego procesu (czyli ilość danych, które faktycznie zostały przesłane przez Internet) wyniósł około 0.5 GB, czyli 500 MB, co stanowi zaledwie 0.05% ilości danych, które faktycznie zostały przeanalizowane. Według szacunków AT&T, 500 MB to mniej więcej tyle samo transferu danych, ile można uzyskać podczas oglądania trzyipółminutowego filmu na YouTube w standardowej rozdzielczości. Jest to niewiarygodnie niska ilość transferu danych, biorąc pod uwagę, ile danych zostało przeanalizowanych i prawdopodobnie będzie Cię to kosztować niemalże zero. Biorąc pod uwagę, że proces ten był rozłożony na 8.5 godziny, prawdopodobnie będzie miał znikomy wpływ na szybkość Internetu na innych komputerach w sieci.
 Transfer danych do skanowania dużego dysku
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Czas połączenia

Aby zweryfikować niezawodność połączenia, przetestowaliśmy również jak długo możemy pozostać w kontakcie, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla nieprzerwanego przebiegu procedur odzyskiwania danych. Pozostawiliśmy połączenie otwarte na 21 godzin (łącznie z powyższymi procesami i testem oraz bezczynnością w nocy i podczas przerw obiadowych). Połączenie było silne przez cały ten okres.
 Całkowity czas połączenia
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Wnioski

Jak możesz się sam przekonać, R-Studio umożliwia wykonywanie bardzo wymagających operacji odzyskiwania danych przez Internet bez ograniczania przepustowości lub przekraczania limitów wykorzystania danych. Ponieważ operacje obciążające procesor są wykonywane lokalnie, operacje te można nawet wykonać przy stosunkowo skromnej konfiguracji sprzętowej. Dzięki temu Twoi klienci nie muszą wysyłać Ci swoich komputerów lub płacić za podróż do ich biura w celu odzyskania danych na miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, odzyskiwanie danych przez R-Studio przez Internet pomoże Ci obsługiwać swoich klientów znacznie taniej i wydajniej.

Informacje zwrotne dotyczące odzyskiwania danych
370 feedbacks
Rating: 4.8 / 5
I really love your R-Studio product, I am doing Data Recovery as a professional, I used RS since the early versions and I loved the product, as far as I can tell, R-Studio, especially the Tech Version (but including the standard) is one of the best and excellent tools for a pro to have in the arsenal of tools in a pro DR lab, especially combining with the specialized Data Recovery hardware providers like DeepSpar, and PC3000, the rest of `wannabees` out there are waste of time, strongly recommend
I lost more than 200K files from my NAS due to a mistake. I tried 3 different recovery solutions over the 4 TB raid disks, and all of them performed ok but to be honest none of them were able to Raw recover the files and rename them with meaningful names out of the Metadata like R-TT did, then I was able to sort again my files and pictures and kind of restore all of them.

R-TT may not be the easiest or most user-friendly solution, but the algorithm used for the renaming saved me THOUSAND of hours of opening ...
Just recovered my old ext4 partition with R-Studio after trying testdisk and R-Linux without success. That partition was overwritten by another ext4 partition and I was losing my hope until I tried R-Studio demo. It detected all my files and directories again!

Bought it and 100% recommend it for anyone with a similar issue.
Genuinely tried every free program available without luck of recovering a deleted file from months ago. Thinking my file was deleted forever and lose all hope I came across this website as a recommendation.

I was reluctant as it seemed pricey compared to other programs, but damn worth every penny. It managed to even find files I thought were wiped from existence.

Kudos to r-tools, thank you!
Why make incremental backups, when there is R-Studio?

I`m an IT professional who has worked from home for over a decade. Early on in my career, I configured an HP ProLiant Server (Raid 1+0) as a workstation that I would remote into from my laptop. As technology evolved, I began to use it only for email and as a config file repository.

A short while ago, one of the drives degraded, but the HP ProLiant Server (Raid 1+0) still functioned fine on the remaining drive. I was complacent and didn`t replace the ...